سوالات متداول

شخصیت،‌ توانایی ها و استعدادهای افراد متاثر از دو عامل ژنتیک و محیط فرد هستند، بررسی عامل ژنتیکی را که از طریق تحلیل داده های ژنتیکی فرد صورت می‌گیرد، ارزیابی توانمندی های ژنتیکی می‌گویند.
تست های رایج فقط عوامل محیطی را بررسی می‌کنند که با گذشت زمان تغییر می‌کند و به شرایط فرد تست دهنده نیز بستگی دارد اما با توجه به اینکه این تست با بررسی DNA شما صورت می‌گیرد، نتیجه تست ارزیابی توانمندی های ژنتیکی همواره ثابت بوده و دقت بالایی دارد، همچنین این تست ها محدودیت سنی ندارد و از نوزادی امکان انجام این تست فراهم هست. اگر بتوان امکانات و محیط را با توجه به ژنتیک مهیا کرد، بهترین نتیجه را می‌توان در زمان کوتاه‌تری به دست آورد.
در این خدمت 23 ویژگی شخصیتی فرد، در چهار دسته مختلف ارزیابی می‌شود از ویژگی های مورد بررسی می‌توان به هوش، حافظه کوتاه مدت، توانایی ریاضیات و... اشاره کرد. این ارزیابی طی یک گزارش متنی به شما ارائه خواهد شد و همچنین به منظور استعدایابی و راهنمایی بیشتر جلسات مشاوره در کنار تست برگزار خواهد شد.
با توجه به اینکه این تست از طریق تحلیل دی ان ای (DNA) انجام می‌شود و دی ان ای هر فرد،‌ در طول عمر ثابت است، این تست محدودیت سنی ندارد و از دوران نوزادی تا پیری می‌توان برای شناخت ویژگی های خود، از این روش استفاده کرد.
بله، شما می‌توانید هزینه تست ارزیابی ژنتیکی را در ۲ قسط پرداخت کنید که قسط اول در هنگام سفارش و قسط دوم، پس از آماده شدن گزارش شما می‌باشد.
برای راحتی انجام این تست، ما کیت نمونه گیری بزاق را آماده کردیم که بدون نیاز به دریافت خون و فقط با نمونه بزاق و در خانه می توانید این تست را انجام دهید.
پس از سفارش کیت ارزیابی ژنتیکی از طریق سایت، کیت نمونه گیری برای شما ارسال خواهد شد و شما نمونه بزاق را گرفته و برای ما ارسال می‌کنید، در طی این فرایند کارشناسان ما شما را همراهی می‌کنند.
برای ساکنین تهرانی که سفارش خود را تا ساعت 24 روز سه‌شنبه ثبت کنند، بسته‌ی مای اسمارت ژن در روزهای پنج‌شنبه و جمعه‌ی همان هفته به دستشان خواهد رسید،‌ همچنین برای ساکنین سایر شهرها و سفارشات تا روز چهارشنبه، بسته در روزهای پنج‌شنبه و جمعه‌ی هفته‌ی بعد از ثبت سفارش به دست مشتریان خواهد رسید. همه ی این فرایند با هماهنگی سفارش ‌دهنده صورت خواهد گرفت.
درون کیت نمونه گیری بزاق، دو عدد سواب، دو عدد عدد محلول نگه‌دارنده، زیپ کیپ (برای ارسال نمونه) موجود است.
نمونه‌ی DNA از هر سلول زنده‌ای از بدن مانند مو و خون و بزاق قابل‌استخراج است اما در این خدمات نمونه بزاق برای افراد در سنین مختلف آسان‌تر است.
بایستی چند نکته را رعایت کنید: مسواک بزنید و تا یک ساعت از خوردن و آشامیدن خودداری کنید و سپس سواب را به مدت یک دقیقه به داخل لپ بکشید. سر پنبه مانند سواب را با قیچی و بدن تماس دست جدا کرده و در داخل محلول نگه‌دارنده قرار دهید. درب محلول را بسته و 10 بار رفت و برگشتی تکان دهید. نمونه‌ی شما آماده است.
تا یک ساعت قبل از سعی کنید به آن‌ها خوراکی ندهید و سعی کنید ساعتی قبل دهان را با آب شستشو دهید. باقی فرایند مانند یک فرد بالغ انجام می‌شود.
چون در حین سرماخوردگی یا موارد مشابه ویروس و باکتری داخل دهان شما وجود دارد و احتمال جذب آن‌ها به سواب زیاد است باعث می‌شود پس از استخراج DNA، بخشی از محلول حاوی DNA آن موجودات شود و بنابراین کیفیت DNA شما افت می‌کند. پیشنهاد می‌شود در این موارد صبر کنید تا بیماری و مشکل برطرف شود یا از دهان‌شویه برای استریل کردن محیط دهان استفاده کنید.
این نمونه نیاز به نگهداری خاصی ندارد. فقط از قرار دادن آن در معرض نور مستقیم خورشید و یا در فضای گرم خودداری کنید.
مراحل کار بعد از دریافت نمونه آغاز می‌شود. اولین بخش استخراج DNA از نمونه‌ی شماست و سپس تبدیل DNA به داده و سپس آنالیز داده‌ها برای اینکه گزارش ژنتیکی شما آماده شود.
شش الی هشت هفته بعد از ارسال نمونه توسط شما، گزارش ژنتیکی شما آماده خواهد بود و فرایندهای جلسات مشاوره رایگان آغاز خواهد شد.
بله، ساختار ژنتیکی هر فرد اختصاصی است و منحصربه‌فرد است. گزارش هر فرد بر مبتنی بر ژنتیک خود فرد است، پس این گزارش نیز مخصوص فردی است که تست را داده است.
اطلاعات ژنتیکی پتانسیل‌های درونی شما را آشکار می‌سازد، اما برای برنامه‌ریزی نیاز دارید که از وضعیت کنونی خود نیز آگاه شوید. وضعیت کنونی شما متاثر از بر ژنتیک و محیطی که در آن حضور دارید است، پس به منظور برنامه ریزی صحیح، علاوه بر اطلاعات ژنتیکی خود نیاز به اطلاعات محیطی خود نیز دارید که با کمک تیم بالین و مشاوره های بعد از گزارش ما می توانید به این مهم دست پیدا کنید.
بله، این خدمات همگی در یک پکیج هستند و شما فقط یک بار هزینه پرداخت می‌کنید. پس از دریافت گزارش، جلسه مشاوره‌ای برای شما معین خواهد شد. در این جلسات مشاوره‌ی بالینی، راهنمایی‌های لازم به منظور ارزیابی و هدایت بهتر مخاطبین و همینطور تشخیص دقیق اختلالات برگزار خواهد شد.
روانشناسی ژنتیکی یا ژنتیک رفتاری شاخه‌ای از علم ژن‌شناسی است که به بررسی تأثیر عوامل ژنی بر رفتار فرد می‌پردازد.
توالی یاب DNA، فرایندی است که نحوه قرارگیری نوکلئوتیدها را در یک قطعه DNA مشخص می‌کند. تعیین توالی ژنوم یک موجود(تمام DNA یک ارگانیسم) کاری پیچیده است. برای این کار ابتدا باید تمام ژنوم به قطعات کوچک شکسته شود و هر کدام از این قطعات به طور جداگانه توالی‌یابی شده و سپس توالی‌های مشخص شده به ترتیب در کنار هم قرار بگیرند تا توالی کلی ژنوم به دست آید.
تیم مای اسمارت ژن متشکل از متخصصین و فارغ‌التحصیلان برتر دانشگاه‌های صنعتی شریف، تهران، الزهرا و تربیت مدرس است که فعالیت خود را در زمینه‌ی بیوانفورماتیک (تجزیه و تحلیل داده های زیستی) از سال 1395 شروع کرده است و در این چند سال به آزمایشگاه‌های ژنتیک و بیمارستان های کشور خدماتی مختلف مانند غربالگری های قبل از بارداری و تشخیص سرطان های وراثتی ارائه داده است و مدتی است تحت عنوان مای اسمارت ژن برای اولین بار در کشور به ارائه خدمات ارزیابی ژنتیکی می‌پردازد.

سوالات خود را با ما در میان بگذارید

تیم مای اسمارت ژن متشکل از گروهی از متخصصان دانشگاه‌های برتر کشور از جمله دانشگاه صنعتی شریف، الزهرا(س)، تربیت مدرس و با همکاری نخبگان حوزه ژنتیک، تحلیل داده، روانشناسی و علوم شناختی به ارائه سرویس ارزیابی توانمندی ها می‌پردازد.

تهران، میدان آزادی، بلوار عزیزی، خیابان سلطان محمدی، خیابان عباس اکبری جنوبی، کوچه مظفری، پلاک ۶، واحد ۲

کدپستی ۱۴۵۸۶۹۳۳۵۱

021 66 01 69 49

شنبه تا چهارشنبه : ۱۰:۰۰ تا ۱۷:۰۰

©2024 تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت، خدمات و محتوای مرتبط با آن متعلق به شرکت هومن ژن پارس بوده و باز نشر مطالب آن تنها با ذکر منبع و لینک مطلب در سایت مجاز است.