مجله علمی مای اسمارت ژن
زمان مطالعه: 5 دقیقه

آیا واقعا می توان از DNA استعدادیابی کرد؟ استعدادیابی و ژنتیک!

مسیر پیشرفت شخصی سازی شده

استعدادیابی و ژنتیک چه ارتباطی باهم دارند؟ 200 سال از زمانی که داروین تفکر خود در مورد وراثتی بودن خصوصیات در انسان ها را مطرح کرد؛ تا زمانی که محققین 2 الی 3 میلیارد جفت باز را در ژنوم انسان ردیابی کردند، می گذرد. درحال حاضر پیشرفت‌های مرتبط با DNA و موارد استفاده از آن‌ها نقش مهمی در بهبود روند زندگی انسان ها گذاشته است. بنابراین باید بدانیم که دانش ژنتیک چگونه در پیشرفت  حرفه‌ای، استعداد و توانایی های درونی افراد نقش دارد.

تصورات اشتباه در خصوص DNA

شاید بسیاری از ما شنیده باشیم که می گویند این بچه توانایی اش در همین حد است و بیشتر از این از او انتظار نداشته باشید؛ بهتر است بگوییم که هر فرد با توانایی هایی به دنیا می آید، که کشف نشده باقی می مانند.

در اینجا، این سوال مطرح می شود که آیا افرادی هستند که توانایی های مشخصی را نداشته باشند؟ و یا هیچ وقت توانایی یادگیری آن را نداشته باشند؟

نقش DNA در زندگی ما، استعدادیابی و ژنتیک

ما محصولی از DNA خود نیستیم؛ بلکه ما انتخاب می کنیم تا با پتانسیل‌های نهفته در DNA خود چه کارهایی را انجام دهیم. این داستان طبیعت و تربیت است؛  ژن‌های ما، نقش چیزی که می توانیم باشیم را دارند. هویت بیولوژیکی شما، DNA  و هرآنچه که از پدر و مادر و محیط یاد گرفته اید؛ خواهد بود. در واقع این موضوع ارتباط استعدادیابی و ژنتیک را تا حدودی مشخص می کند.


مای اسمارت ژن با استفاده از تکونولوژی ژنوتایپینگ، بیش از ۷۰۰ هزار نقطه ژنتیکی شما را می خواند و  اقدام به تحلیل دیتاها، استخراج اطلاعات توانمندی‌ها و  کشف استعداد انسان می‌نماید. برای مطالعه بیشتر درباره تست استعداد ژنتیکی، کلیک کنید.

چه چیزی در ساختار ژنتیکی به توانمند سازی افراد کمک می‌کند؟

افراد اوتیسمی معمولا در محیط کار مورد پذیرش واقع نمی شوند؛ اما بخش نیروی انسانی برخی از شرکت‌ها، افراد مبتلا به اوتیسم را استخدام کرده و به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا کاری را که در آن بسیار خوب هستند؛ انجام دهند. یکی از این کارها مانند پیدا کردن خطای کد ها است.

ممکن است افراد اوتیستیک برای ارتباط با مشتری افراد مناسب نباشند. اما بعضی مراکز که در مورد اوتیسم اطلاعات کافی دارند؛ می‌توانند محیطی را برای این افراد فراهم کنند تا عملکرد خوبی از خود نشان دهند. با این کار افراد مبتلا به اوتیسم شغلی با درآمد مناسب، انگیزه و انرژی خواهند داشت. این مثال نشان می دهد که استعدادها از کجا می آیند و چگونه می‌توان آن‌ها را شناسایی کرد.

مای اسمارت ژن به افراد مختلف کمک می کند تا بهترین خود باشند!


با ژنتیک استعدادت رو پیدا کن!
با آزمایش استعدادیابی ژنتیکی، ویژگی های ذاتیت رو بشناس و برای تقویت نقاط قوت و ضعفت راهکار دریافت کن! اینطوری از خیلی ها جلوتری!

تست استعدادیابی ژنتیکی برای اولین بار در ایران در مجموعه مای اسمارت ژن انجام می شود.ما از طریق بررسی دی ان ای 23 ویژگی مهم شخصیتی شما را مورد بررسی قرار می دهیم. نتیجه این بررسی تحت یک گزارش کامل همراه با مشاوره ارائه می شود.
با استفاده از نتایج این آزمایش استعدادیابی ژنتیکی به استعدادها و ویژگی شخصیتی ذاتی خود پی می برید. این آگاهی در آینده شما و یا کودکتان برای انتخاب مسیر درست تحصیلی، شغلی و در نهایت زندگی بهترین تاثیر بسزایی دارد.
فراموش نکنید که شما هم می توانید با انجام آزمایش ژنتیک بسیار ساده، زمینه استعدادهای نهفته خود را بشناسید و در مسیر رشد خود یک قدم بردارید. همین حالا برای دریافت مشاوره رایگان، شماره تماس خود را در فرم انتهای مقاله وارد نمایید. 

مای اسمارت ژن و استعدادیابی

چگونه با تست ژنتیک می توان فهمید که فرد برای چه شغلی مناسب است؟

بانک ING، برای اینکه کارمندان بدون حضور مدیریت با هم بخوبی تعامل داشته باشند؛ از یک سیستم کارآمد استفاده می کند. هورمون اکسی توسین هنگامی ترشح می‌شود که تیم های کاری روابط درست و خوبی باهم داشته باشند. اینجاست که افراد یک شرکت شروع به همکاری همه جانبه و موثر می کنند.

بدین ترتیب هنگامی که بخش هایی از DNA که به اکسی توسین حساس هستند را مطالعه کنید، می توانید  توانید ویژگی شخصیتی مشاهده کنید. برای مثال با مطالعه DNA یک فرد، به توانایی ها، قابلیت ها و ویژگی های شخصیتی او پی می برید. افرادی که به اوکسیتوسین حساسیت بیشتری دارند، بیشتر به کمک دیگران می آیند. مثلا کارشناس فروش با این ویژگی روابطی را با مشتری برقرار می کنند برای فروش موثر باشد.

  • برای دست یابی به اطلاعات موثق درباره شغل و جایگاه شغلی مناسب هر فرد، می توان تست ژنتیک انجام داد. این تست ترکیبی از استعدادیابی و ژنتیک است.

مجموعه مای اسمارت ژن از طریق بزاق دهان این ارزیابی ژنتیکی را انجام می دهد.برای مثال، رهبران شرکت ها، انرژِی زیادی دارند و همواره به دنبال تدوین استراتژی های جدید هستند؛ این موضوع به سیستم دوپامین آن ها بازمی گردد. کارهایی که انجام می دهیم، مسائل فکری که به آن فکر می کنیم؛ همه سیگنال های بیولوژیکی در مغز ما هستند. این هورمون دلیل فعالیت های ما هستند.

آیا می توانیم از DNA خود فرار کنیم؟

ژنتیک و کار گروهی
استعدادیابی و ژنتیک

DNA والدین از لحاظ بالینی و جسمی مشخص می کند که شما چه کسی هستید؛ این ویژگی ها تنظیمات کارخانه ای شما هستند. آنچه که در گذشته نمی دانستیم ولی امروز به آن آگاهی پیدا کردیم؛ این است که ویژگی های شخصیتی قابل مدیریت و ارتقا هستند. اگر یک یا برخی از ویژگی های خود را دوست ندارید؛ با تمرین های مکرر می توانید به آنچه می خواهید؛ برسانید.

همواره این تفکر وجود دارد که هر کس با DNA مشخصی به دنیا می آید و جدا از آن پیشرفت می کند!  مطالعات جدید نشان می دهد که بین 34 تا 56 درصد از افراد در نهایت به DNA خود برمی گردند.

در بزرگسالی شما نیاز به جایگاه کاری و استقلال مالی دارید. زمانی که فرزندان شما بزرگ می شوند و زندگی مستقلی را شروع می کنند؛ شما به گذشته ی خود نگاه می کنید و به ارزیابی مسیرهایی که رفتید می پردازید. معمولا افراد از خود این سوال را می پرسند که آیا دوست دارند همان روند را برای 10 سال بعد هم ادامه دهند؟ این نقطه، آغاز میانسالی است. در اینجا افراد از روزمرگی خارج شده و بیشتر به ندای درونی شان توجه می کنند. آن هنگام سوال مهم این است که آیا توانایی تغییر روند همیشگی را دارند؟

کسب استعداد در طول زمان

استعداد قابل ساختن است! چرا که مغز انعطاف پذیر است. توانایی یادگیری انسان، هیچ حد و مرزی ندارد. باید بدانید که مغز می تواند درباره مهارت ها و شایستگی ها فعالانه پیشرفت کند. اما سوال اینجاست که آیا ما می توانیم به فرد کمک کنیم تا در آینده موفق باشد؟

مجموعه شرکت مای اسمارت ژن در همین راستا تلاش می کند؛ با استفاده از نقشه DNA، ویژگی هایی نهفته و ناشناخته هر فرد را به او نشان می دهد. کدام ویژگی ذاتی است؟ کدام ویژگی با آموزش و صرف انرژِی تقویت شده است؟ و  غیره سوالاتی هستند که به طور کامل در گزارش مای اسمارت ژن به آن ها پرداخته شده است.

 تست گاردنر، روشی برای استعدادیابی کودکان

آیا داشتن استعداد کافی است؟

استعدادیابی و ژنتیک از هم جدا نیستند. شناخت استعداد ها مهم است، اما کافی نیست. با تست ژنتیک و می توان تنها به استعدادهای نهفته در ذات فرد پی برد. با این حال این سوال پیش می آید که :

پس استعداد من در چه زمینه ای است؟ ممکن است کسی استعداد داشته باشد ولی قدرت رهبری و مدیریت آن را نداشته باشد. این فرد در جایگاه رهبری، استرس های ناشی کار را تحمل نمی کند؛ سرعت یادگیری او در این زمنیه کم است چرا که توانایی مهارت ذاتا در او نیست! برای این فرد بهتر است که نقش یک رهبر را بازی نکند. بدین منظور شناخت دقیق استعدادها و توانایی می تواند کمک بسیاری به فرد کند تا از سطح استرس او بکاهد و نیز انرژی فرد را به سمت کارآمدتری هدایت کند.

مشاوره رایگان تست های ژنتیک مای اسمارت ژن

مجموعه مای اسمارت ژن، ارائه دهنده خدمات ارزیابی ژنتیکی است. درحال حاضر خدمات این مجموعه شامل:

1.     آزمایش ژنتیک سلامت HealthX
(گزارش جامع از احتمال ابتلای شما به ۵۶ بیماری و اختلال و اقدامات پیشگیرانه با توجه به شرابط محیط زندگی شما)

2.     آزمایش ژنتیک استعدادیابی TalentX
(گزارش جامع از ویژگی های ژنتیکی شما مثل نقاط قوت و ضعف و غیره و کمک به برنامه ریزی شخصی برای یک زندگی بهتر)

3.     آزمایش ژنتیک نیاکان AncestryX
(گزارش جامعه از گذشتگان شما، مسیر مهاجرت مادری و پدری، ترکیب ملیتی، شخصیت مشهور هم ژن و غیره)

4.     آزمایش ژنتیک تغذیه NutritionX

(گزارش جامع تست تغذیه ژنتیک، به متخصصان تغذیه کمک می کند که با توجه نوع و میزان مواد مغذی مورد نیاز بدن شما، یک برنامه غذایی و رژیم منحصر به فرد را برایتان تدوین کنند. با توجه به این که برنامه غذایی شما بر اساس نیازهای بدنتان چیده شده؛ بسیار نتیجه بخش و کارآمدتر از سایر رژیم های همگانی عمل خواهد کرد.)

 برای کسب اطلاعات بیشتر از آزمایش های ژنتیکی مای اسمارت ژن، اطلاعات تماس خود را در فرم مشاوره رایگان وارد نمایید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید...

ارسال دیدگاه برای این مطلب

2 دیدگاه

  1. با سلام
    آیا از این طریق می توان پی به استعدادهای فرزندمان هم ببریم با اینکه ۷سالشه؟!

    1. سلام دوست عزیز
      تست استعدادیابی ژنتیکی محدودیت سنی ندارد و فرزند هفت ساله شما به راحتی میتواند تست را انجام دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید از مشاوره رایگان بهره مند شوید؛ برای دریافت مشاوره کافی است شماره تماس و نام خود را در فرم دریافت شماره انتهای مقاله وارد کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید