زمان مطالعه: 6 دقیقه

آزمایش ژنتیک تغذیه؛ تجربه یک رژیم غذایی متفاوت با NutritionX

تست ژنتیک تغذیه
 • آزمایش ژنتیک تغذیه چیست؟
 • هزینه آزمایش ژنتیک تغذیه چقدر است؟
 • چه ارتباطی بین ژنتیک و تغذیه وجود دارد؟

اینها سوالاتی است که خیلی از افراد به دنبال پاسخ آن هستند. متخصصان تغذیه، رژیم‌های مختلفی مثل رژیم مدیترانه‌ای، رژیم دش، رژیم اتکینز و انواع راه و روش‌های عجیب و غریب کاهش وزن، افزایش سطح انرژی بدن و افزایش قدرت عضلانی را تجویز می‌کنند.

اما آیا تا به حال، این سوال برای شما پیش آمده است که وجود چه خصوصیاتی در شما، یک رژیم غذایی برای‌تان مناسب و یک رژیم دیگر  را نامناسب می کند؟

این خصوصیات در دل ژن‌های شما نهفته است، ما در مای اسمارت ژن با استفاده از آزمایش ژنتیک تغذیه NutritionX، این اطلاعات را از دل DNA شما استخراج می‌کنیم. همراه ما باشید تا در ادامه مقاله، با آزمایش ژنتیک تغذیه بیشتر آشنا شوید.

آزمایش ژنتیک تغذیه NutritionX چیست و چگونه عمل می‌کند؟

ما در آزمایش ژنتیک تغذیه یا NutritionX مای اسمارت ژن، افراد را از نظر جذب انواع ویتامین، مواد معدنی، متابولیسم بدن در مواجهه با موادی مثل کافئین و همچنین مواردی مثل پرخوری عصبی بررسی می‌کنیم.
متابولیسم پایه بدن، یکی از فرآیند‌های مهم بدن است که علاوه بر کاهش وزن و افزایش انرژی، در بهبود سلامت کلی بدن از جمله بهبود عملکرد قلب، جلوگیری از پوکی استخوان و غیره نقش دارد؛ یک از راه‌های افزایش متابولیسم پایه بدن، انجام آزمایش ژنتیک تغذیه برای دریافت توصیه‌های متناسب با ژنتیک منحصر به فرد و نیاز‌های بدن شخص است.

متخصصان ما، شما را نسبت به موارد مهم گفته شده، که همچنین می‌توانند در انتخاب رژیم و بهینه‌سازی آن کمک کننده باشند نیز آگاه می‌سازند.

نقش ژنتیک در رژیم و برنامه غذایی من چیست؟

بهترین پاسخ به این سوال این است: اگر سر یک سفره، ۸ غذای کاملا یکسان برای ۸ فرد متفاوت سرو شود، آیا میزان جذب مواد معدنی، ویتامین‌ها، قند و به طور کلی مواد مغذی در این ۸ فرد یکسان خواهد بود؟ به طور قطع، خیر.

این موضوع به طور ویژه به ژنتیک افراد بستگی دارد‌. بنابراین هر شخص می‌تواند با استفاده از آگاهی نسبت به ژنتیک خود، برنامه غذایی خود را طوری بچیند که هم سریع‌تر به وزن‌ایده‌آل برسد و هم سلامت خود را حفظ کند.

اگر فکر می‌کنید که استعداد چاقی دارید؛ برای آشنایی با ژن‌های چاقی و تأثیری که در تغییرات وزنی دارند کلیک کنید.

اما بهینه سازی رژیم به چه معناست؟

فرض کنید شما به طور ژنتیکی در جذب ویتامین B12  دچار مشکل هستید، اما ممکن است هر نوع رژیمی را با توجه به هدف‌تان و پیشنهاد متخصص تغذیه انتخاب کنید.

متخصص تغذیه شما ممکن است با توجه به شرایط واضح شما مانند BMI و شرایط دیگری از جمله آزمایش‌های خون متنوع، رژیم مخصوص شما را انتخاب کرده باشد.

در تمامی رژیم‌ها، بدون توجه به اینکه ممکن است شما در جذب انواع ویتامین و مواد مغذی مشکل داشته باشید، واحد‌های مشخصی از انواع غذا به شما پیشنهاد می‌شود.

در حالیکه در صورت کمبود انواع ویتامین، شما حتی ممکن است به مکمل‌های غذایی نیز نیاز داشته باشید. نبود این ویتأمین‌ها می‌تواند مشکلاتی از جمله موارد زیر را در شما سبب شود:

 • مشکلات بینایی
 • ضعف جسمانی
 • افزایش سرعت ضربان قلب

بنابراین آگاهی ژنتیکی نسبت به تغذیه، می‌تواند در بهینه‌سازی رژیم غذایی کمک‌کننده باشد.

رژیم غذایی ژنتیکی چیست؟

با توجه به مواردی که بالاتر توضیح دادیم، تا به اینجا متوجه شدیم چیزی به اسم رژيم غذایی ژنتیکی وجود ندارد؛ بلکه آزمایش ژنتیک تغذیه کمک به شناخت نیازهای بدنی و اصلاح سبک تغذیه برحسب به آن می‌کند. با سایر
رژیم‌های غذایی آشنا شوید.

با خرید آزمایش ژنتیک تغذیه NutritionX چه چیزی دریافت می کنیم؟

آگاهی، آگاهی و آگاهی!

تمرکز و چشم‌انداز تمامی محصولات مای اسمارت ژن، از جمله TalentX و HealthX، ارائه آگاهی بیشتر در جهت شناخت بهتر و در نتیجه، بهبود قدرت تصمیم‎گیری است.

آزمایش ژنتیک تغذیه NutrituonX نیز از این قاعده مستثنی نیست. با خرید این آزمایش، نسبت به شرایط ویژه بدنی خود در مواجهه با انواع ویتامین ها و مواد معدنی آگاهی بیشتری پیدا خواهید کرد. با استفاده از این آگاهی نیز، تصمیمات و در نهایت، نتایج بهتری در خصوص رژیم خود خواهید گرفت. نتایجی از جمله:

 • تناسب اندام
 • وضعیت روحی و جسمانی بهتر
 • افزایش سطح انرژی
 • عدم ابتلا به بیماری هایی که ممکن است بر اثر کمبود مواد مورد نیاز بدن باشد.

آنچه بعد از آزمایش ژنتیک تغذیه اتفاق می‌افتد:

1. دریافت نتیجه آزمایش در قالب یک گزارش کامل همراه با توصیه‌های لازم برای رفع نیاز‌های بدنی‌تان
2. جلسه مشاوره با پزشک متخصص
3. اصلاح سبک تغذیه
4. ادامه مسیر با پزشک متخصص تغذیه برای تدوین رژیم غذایی برحسب به نتیجه آزمایش

بعد از انجام آزمایش ژنتیک تغذیه، شما یک گزارش کامل از وضعیت بدنی خود و نیاز‌هایتان برحسب ژنتیک منحصر به فردی که دارید دریافت می‌کنید؛ بعد از آماده شدن گزارش شما، جلسه مشاوره شما به متخصص ژنتیک و تغذیه برگزار می‌شود تا برحسب به نتیجه آزمایش به رفع نیاز‌های شما، اصلاح سبک تغذیه و توضیحات لازم روی گزارش تغذیه‌تان شما را همراهی کنند. همین حالا می‌توانید برای دریافت مشاوره ژنتیک رایگان کلیک کنید.

تست ژنتیک تغذیه برای چه کسانی مناسب است؟

با توجه به مواردی که در این آزمایش بررسی می‌شود، تمامی افراد بعد از ۲ سالگی می‌توانند از نتیجه آن در جهت بهینه‌سازی سبک تغذیه خود و افزایش آگاهی نسبت به مواد مغذی مورد نیاز بدن‌شان استفاده کنند.

اما بیشتر از همه، افرادی که بار‌ها و بار‌ها و رژیم‌های غذایی خود شکست خورده‌اند و نتیجه ندیده‌اند؛ می‌توانند این بار با آگاهی و شناخت کامل نسبت به نیاز‌های بدن‌شان، اقدام کنند.


رژیم اصولی با تست ژنتیک تغذیه!
آیا رژیم غذایی شما، تمام نیازهای بدن تان را تامین می کند؟ به کمک NutritionX هم به وزن ایده آل برسید هم سلامتی خود را حفظ کنید.
 

تفاوت آزمایش ژنتیک تغذیه NutritionX با رژیم های غذایی چیست؟ 

تفاوت مهم آزمایش ژنتیک NutritionX با دیگر رژیم‌های تغذیه‌ای در این است که آزمایش ژنتیکی NutritionX مکمل کلیدی هر نوع رژیم غذایی است؛ در واقع تست ژنتیک تغذیه به اصلاح سبک تغذیه شما، برحسب به نیاز‌ها و جذب بدن‌تان کمک می‌کند.

بنابراین مهم‌ترین نکته این است که آزمایش ژنتیک تغذیه NutritionX  جایگزین رژیم‌های غذایی مرسوم نیست، بلکه می‌تواند مکمل آن‌ها برای زودتر به نتیجه رسیدن شما در رسیدن به وزن‌ایده‌آل و حفظ سلامت باشد

«چرا برخی از رژیم‌های غذایی در رسیدن به اهداف خود شکست می‌خورند؟ » آزمایش ژنتیک تغذیه جواب این سؤال است.

میزان نیاز و جذب مواد معدنی و سایر خوراکی‌ها در بدن هر فرد متفاوت است؛ بنابراین بهتر است با شناخت کافی نسبت به نیاز‌های منحصر به فرد بدنتان، رژیم غذایی خود را شخصی‌سازی کنید. حالا شاید می‌توانیم نام رژیم غذایی ژنتیکی را به آن نسبت بدهیم.

آزمایش تغذیه NutritionX مکمل کلیدی تمام رژیم‌های غذایی است، چون نیاز بدن شما، مستقیماً به توانمندی ژنتیکی شما در جذب ویتأمین‌ها و مواد مغذی در ارتباط است.

نتیجه آزمایش ژنتیک تغذیه NutritionX

مانند سایر آزمایش های مای اسمارت ژن، NutritionX نیز تنها نیازمند 2 میلی لیتر بزاق است. بعد از استخراج DNA از بزاق شما و خوانش داده های لازم، تیم فنی مای اسمارت ژن، متشکل از اساتید و فارغ‌التحصیلان دانشگاه شریف، اقدام به تحلیل داده های ژنتیکی شما می‌کند. تمامی مراحل، از استخراج تا تحلیل و آماده‌سازی گزارش تغذیه، حدود ۱۲ هفته کاری زمان می‌برد.

هزینه آزمایش ژنتیک تغذیه مای اسمارت ژن

تست ژنتیک تغذیه، یک روش جدید و تخصصی است که با تحلیل دقیق نشانگر‌های ژنتیکی شما، کمک می‌کند تا سبک تغذیه درست را متناسب با ویژگی‌های ژنتیکی‌تان را طراحی کند. این آزمایش، با ارائه نتایج دقیق و شخصی‌سازی شده، به بهبود سلامت و افزایش کیفیت زندگی‌تان کمک می‌کند.

برای راحتی بیشتر کاربران، این آزمایش به‌صورت اقساطی نیز قابل انجام است تا همه علاقه‌مندان بتوانند بدون نگرانی از هزینه، از این فناوری پیشرفته بهره‌مند شوند و سبک تغذیه سالم را بدون سختی رژیم‌های طاقت‌فرسا داشته باشند.

برای اطلاع از قیمت و هزینه آزمایش ژنتیک تغذیه کلیک کنید و یا با ثبت شماره تماس خود در فرم انتهای مقاله از مشاوره رایگان ژنتیک بهره‌مند شوید و تمام سؤالات خود را بپرسید.

مراحل و شرایط خرید و انجام آزمایش ژنتیک تغذیه NutritionX

مراحل انجام آزمایش ژنتیک تغذیه را در مراحل زیر میتوان خلاصه کرد:

۱. نمونه‌گیری و استخراج DNA

در قدم اول، بعد از خرید آزمایش، کیت نمونه‌گیری مای اسمارت ژن برای شما ارسال می‌شود.

 1. سپس با استفاده از محتویات کیت و راهنمای آن، بزاق دهان خود یا فرزندتان را جمع‌آوری نموده و برای ما ارسال می‌کنید.

با رسیدن این نمونه به شرکت «مای اسمارت ژن»، تیم فنی، اقدام به استخراج DNA نمونه‌ می‌نماید.

 1. با استخراج DNA از نمونه‌های ارسالی شما، DNA ها برای خوانش اولیه به آزمایشگاه ارسال می‌شود. مجموع زمان مورد نیاز جهت خوانش و تحلیل ابتدایی نمونه، ۶ تا ۸ هفته کاری است.  
 2. بعد از خوانش دیتای ژنتیکی شما، گزارشی الکترونیکی و شخصی‌سازی شده (حاوی اطلاعاتی کامل از شاخص‌های ژنتیکی اندازه‌گیری شده توسط تیم تحلیل مای اسمارت ژن) به همراه توصیه‌های کاربردی، بر اساس دیتاهای ژنتیکی برای شما تهیه می‌شود.

جمع بندی

آزمایش ژنتیک تغذیه NutritionX، یک روش نوین برای اصلاح سبک تغذیه در راستای تامین انرژی و حفظ سلامت بدن و همچنین پیدا کردن رژیم و برنامه غذایی متناسب با شرایط بدنی فرد است. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره ژنتیک رایگان در خصوص تست ژنتیک تغذیه و سایر آزمایش‌های ژنتیک مای اسمارت ژن، اطلاعات تماس خود را در فرم زیر ثبت نمایید.

مشاوره رایگان آزمایش ژنتیک تغذیه
NutritionX

گزارش جامع تست تغذیه ژنتیک، به شما و یا متخصص تغذیه تان کمک می کند که با توجه نوع و میزان مواد مغذی مورد نیاز بدن شما، یک برنامه غذایی و رژیم منحصر به فرد را برایتان تدوین کند. با توجه به این که برنامه غذایی شما بر اساس نیازهای بدنتان چیده شده؛ بسیار نتیجه بخش و کارآمدتر از سایر رژیم های همگانی عمل خواهد کرد.

خدمات ارزیابی ژنتیکی شامل چند نوع آزمایش ژنتیک است که با تجزیه و تحلیل DNA افراد، اطلاعات و سرنخ‌هایی کارآمد برای پیشگیری از بیماری‌ها، کشف توانمندی و پتانسیل افراد، اصلاح سبک زندگی و تغذیه و همچنین شناخت اصل و نسب و اجداد را ممکن می‌سازد. این آزمایش‌ها از طریق بررسی نمونه بزاق و با فناوری توالی‌یابی DNA انجام می‌شوند.

 برای کسب اطلاعات بیشتر از آزمایش های ژنتیک مای اسمارت ژن، اطلاعات تماس خود را در فرم مشاوره رایگان وارد نمایید.

مشاوره رایگان آزمایش ژنتیک تغذیه

NutritionX

گزارش جامع تست تغذیه ژنتیک، به شما و یا متخصص تغذیه تان کمک می کند که با توجه نوع و میزان مواد مغذی مورد نیاز بدن شما، یک برنامه غذایی و رژیم منحصر به فرد را برایتان تدوین کند. با توجه به این که برنامه غذایی شما بر اساس نیازهای بدنتان چیده شده؛ بسیار نتیجه بخش و کارآمدتر از سایر رژیم های همگانی عمل خواهد کرد.

خدمات ارزیابی ژنتیکی شامل چند نوع آزمایش ژنتیک است که با تجزیه و تحلیل DNA افراد، اطلاعات و سرنخ‌هایی کارآمد برای پیشگیری از بیماری‌ها، کشف توانمندی و پتانسیل افراد، اصلاح سبک زندگی و تغذیه و همچنین شناخت اصل و نسب و اجداد را ممکن می‌سازد. این آزمایش‌ها از طریق بررسی نمونه بزاق و با فناوری توالی‌یابی DNA انجام می‌شوند.

 برای کسب اطلاعات بیشتر از آزمایش های ژنتیک مای اسمارت ژن، اطلاعات تماس خود را در فرم مشاوره رایگان وارد نمایید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید...

ارسال دیدگاه برای این مطلب

2 دیدگاه

 1. سلام
  انجام این آزمایش به کنترل حساسیت های غذایی و کنترلشون کمکی میکنه؟

  1. سلام مهرناز عزیز
   آزمایش ژنتیک تغذیه کمک میکنه تا متوجه بشید چطور رژیم غذایی تون رو با حساسیت‌های غذایی که دارید بهتر تنظیم کنید؛ که در نتیجه منجر به کنترل حساسیت های غذایی و کاهش عوارض شون میشه.

دیدگاهتان را بنویسید